REJESTRACJA - 77 416 10 08

Gabinet Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

NZOZ SurgiMED

Gabinet Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

 • Specjalista Chirurg Onkolog

  77 416 10 08

  Rejestracja telefoniczna

Chirurg Onkolog Robert Janiszewski

 • Konsultacje i porady

  Konsultacje i porady w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej m.in. nowotwory skóry, nowotwory tkanek miękkich, nowotwory piersi, nowotwory przewodu pokarmowego, itp.

 • Diagnostyka zmian gruczołu piersiowego

  Diagnostyka zmian gruczołu piersiowego: USG piersi, mammografia na miejscu, biopsje guzów piersi pod USG.

 • Zabiegi ambulatoryjne

  Zabiegi ambulatoryjne, usuwanie zmian skórnych, podskórnych, korekcja blizn.

 • Diagnostyka przewodu pokarmowego

  Diagnostyka przewodu pokarmowego: żołądek, jelito grube. Rektoskopia, Anoskopia

 • Diagnostyka onkologiczna

  Diagnostyka onkologiczna zmian skórnych i podskórnych: nowotwory, rak, czerniak, łagodne zmiany skórne, znamiona barwnikowe, brodawki, włókniaki.

Rak Piersi

W Polsce na raka piersi zapada rocznie około 16 tysięcy kobiet. Nowotwory piersi stanowią około 25 % spośród wszystkich nowotworów złośliwych u kobiet. U 75 % kobiet rak piersi jest wykrywany w wieku 50 lat i więcej. Nowotwory piersi powodują zagrożenie życia, ujemnie wpływają na psychikę kobiet, ich życie rodzinne i zawodowe. Badań nie należy się obawiać. Badanie jest bezpieczne, niekłopotliwe i trwa zaledwie kilka minut.

Kiedy należy wykonać mammografię?

Na mammografię kieruje się kobiety po 35 -40 roku życia, które mają więcej tkanki tłuszczowej ponieważ promienie rentgenowskie wykorzystywane w mammografii lepiej uwidaczniają wszelkie zmiany. Od tego okresu życia kobiety notuje się wzrost zachorowania na raka piersi. Szczyt zachorowania na raka piersi obejmuje grupę wiekową kobiet od 50 do 70 roku życia. Istotą badania mammograficznego jest wykrycie raka piersi w jak najwcześniejszym stadium rozwoju, to pozwala wyleczyć pacjentkę bez konieczności amputacji piersi.